Program na Jambo

Na jamborowy program składa się kilka elementów. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ich temat.

Subcampy

Subcamp
To tu znajdą się namioty i będzie toczyć się obozowe życie uczestników Jamboree: gotowanie, sprzątanie, pionierka. Przewidziano czas na budowę obozowisk. W pobliżu znajdą się miejsca sprzyjające nawiązywaniu nowych znajomości ze skautami i wspólnej, międzynarodowej zabawie. Będą to: mała kafejka, miejsce ogniskowe oraz inne ciekawe punkty. Życie w podobozach ma dać uczestnikom możliwość doświadczenia na własnej skórze motta zlotu: „Po prostu skauting!”.

Zajęcia modułowe

Activities
Setki stymulujących, zabawnych, nowoczesnych i wysokiej jakości zajęć będą czekać na skautową brać. Odkrywanie nowych kultur, środowisko, problemy zrównoważonego rozwoju, szacunek dla siebie i innych, zdrowie, rozwój społeczny oraz pokój to tylko niektóre tematy, które przygotują dla uczestników organizacje skautowe i pozarządowe z całego świata. Wszystko ma służyć rozwojowi wiedzy i umiejętności potrzebnych młodym w dzisiejszym świecie. Oczywiście za pomocą systemu małych grup.

Tereny wspólnotowe

Activities
Na całym obszarze Jamboree ulokowane będą miejsca, gdzie każdy będzie mógł przyjść w wolnym czasie, aby nawiązywać kontakty, spróbować czegoś nowego, obejrzeć ciekawą wystawę, czy też poznać inne religie i wierzenia.

Imprezy centralne

Ceremonies
Nie może zabraknąć okazji do spotkania tysięcy skautów – wszystkich uczestników zlotu! Podczas Jamboree przewidziano trzy takie eventy: ceremonie otwarcia i zamknięcia oraz imprezę w środku zlotu.

Camp in camp

Camp in Camp
Tak, podczas Jamboree uczestnicy (w grupach po 100-200 osób) raz przenocują poza terenem zlotu! Będzie to okazja do doświadczenia natury i uroku obozowania w mniejszej grupie – w prawdziwie szwedzkim stylu. Ponownie: „Simply scouting!”.