Promocję Polski na Jamboree wspierają:

POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/POT.png

Agencja rządowa, której celem jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Jej działania na rzecz promocji i rozwoju polskiej turystyki prowadzone są zarówno w kraju jak i zagranicą. POT wspiera  podmioty, które zajmują się turystyką. Organizuje stoiska narodowe na największych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, a także inne imprezy promocyjne, seminaria i szkolenia. Zajmuje się drukiem wydawnictw promocyjnych o Polsce. Promuje turystykę aktywną, biznesową, uzdrowiskową, pokazuje walory turystyczne miast i regionów, w tym zabytki UNESCO, a także inne ciekawostki, które mogą zainteresować potencjalnego turystę.

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/MAZURY.png

wspiera promocję Mazur na Jamboree

Mazury, polski kandydat w plebiscycie New 7 Wonders of Nature

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/MAZURY1.png

Szwajcarska Fundacja "New7Wonders", założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera, która niedawno zakończyła akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata rozpoczęła kolejny plebiscyt – ogólnoświatowe głosowanie na Nowe 7 Cudów Natury. Śniardwy, Mamry i inne akweny Mazur są jednymi z kandydatów do miana 7 Cudu Natury. Na stronie szwajcarskiej Fundacji, mazurskie jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko dwóch tysięcy jezior. Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw. W tym nasze rodzime Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.

Druga tura eliminacji ruszyła 1 stycznia i zakończyła się 21 lipca 2009 roku.

5 lipca 2009 r. Mazurskie Jeziora znalazły się na pierwszym miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe”). 9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów, wśród nich Mazury. Członkowie panelu ekspertów wybrało z nich 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu.

W gronie finalistów znalazły się Mazurskie Jeziora! Tym samym Mazury zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie!

Laureatów konkursu poznamy 11 listopada 2011 r. Do tego czasu trwa głosowanie na najlepszą siódemkę, a Mazury można wesprzeć głosując na stronie:

www.MazuryCudNatury.org

Zapraszamy do głosowania!

POLSKIE STOWARZYSZENIE PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/KLANZA.png jest organizacją pozarządową działającą na rynku edukacyjnym i kulturowym w Polsce i poza jej granicami. Stowarzyszenie wprowadza styl w nauczaniu, wychowaniu i animacji społeczno-kulturalnej, wyzwalający aktywność własną uczestników w atmosferze współpracy i poszanowania podmiotowości. Prowadzi m.in. działalność szkoleniową dla dorosłych, organizuje festyny i imprezy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, konferencje, spotkania i targi metodyczne, posiada autorskie programy szkoleniowe.

MUZEUM MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/MUZEUM.png zostało utworzone w 1967 r. i znajduje się w Warszawie przy ul. Freta 16. Mieści się w XVIII-wiecznej kamienicy mieszczańskiej, w której prawdopodobnie przez pewien czas mieszkali Państwo Skłodowscy i gdzie przyszła na świat Maria. Obecnie mieści się tu również siedziba Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

W ofercie Muzeum znajdują się m.in. ekspozycje poświęcone życiu Marii Skłodowskiej, lekcje muzealne i lekcje chemii dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Warszawska Trasa Śladami Marii Skłodowskiej-Curie.

TOWARZYSTWO MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – W HOŁDZIE

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/CURIE.pngTowarzystwo powstało w 1994 r. z inicjatywy prof. Andrzeja Kułakowskiego, ówczesnego Dyrektora centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Przy ul. Wawelskiej 15 – mieści się prowadzona przez Towarzystwo Sala Edukacyjna. Można tam obejrzeć tymczasowe wystawy i filmy biograficzne, a ponadto: kilka oryginalnych pomieszczeń dawnego Instytutu Radowego, ogród z drzewem zasadzonym przez Marię w dniu otwarcia Instytutu oraz jej pomnik.