Lokalizacja Jamboree

Mapa okolicy Jambo

Tym razem skauci z całego świata spotkają się na równinie nieopodal miasta Kristianstad w Skaniipołudniowej części Szwecji. Miały tam już miejsce narodowe zloty szwedzkich skautów (jeden w 2001 roku na ponad 26 tysięcy osób!).

Sam teren to zielona równina z kępami drzew oraz starymi murami. W okolicznych lasach iglastych można spotkać dziką zwierzynę, a plaża jest oddalona zaledwie o kilka minut jazdy autobusem. Nietrudno więc o prawdziwie naturalne tereny – idealne na skautową, puszczańską przygodę!

Miejsce zlotu stanowi zwartą całość, ale z łatwością można je podzielić na sektory przy pomocy ścieżek, naturalnego ukształtowania terenu czy wykorzystując porastającą je roślinność. Gleba jest piaszczysta, więc w razie deszczu szybko wyschnie. W pobliżu znajduje się naturalny, skalny „amfiteatr”, gdzie odbędzie się część programu jamborowego. Organizatorzy przygotowali już całą infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, elektryczną i telekomunikacyjną.