Mazury Cud Natury

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/MAZURY1.png

Polskie Mazury zakwalifikowały się do finałowego etapu plebiscytu na 7 Cudów Świata. Przedsięwzięcie to ma na celu promocję największych skarbów natury na świecie, Mazury mają szansę znaleźć się w zwycięskiej siódemce. Laureatów konkursu poznamy 11 listopada 2011 r. Do tego czasu trwa głosowanie na najlepszą siódemkę, a Mazury można wesprzeć głosując na stronie:

www.MazuryCudNatury.org

Zapraszamy do głosowania!

Na tej podstronie będziemy na bieżąco informować o tym, jak polscy harcerze promują Mazury na Światowym Jamboree Skautowym w Szwecji.

6.08.2011r.
Sobota to ostatni dzień Jamboree. Powoli zaczyna się wielkie pakowanie. Także - w Namiocie Polskim, gdzie przez cały czas trwania zlotu harcerze promowali Mazury. Komenda Polskiego Kontyngentu ma nadzieję, że dzięki prowadzonym działaniom udało się przysporzyć głosów naszemu kandydatowi na Cud Natury.

5.08.2011r.
W piątek do harcerzy przebywających na Jamboree w Szwecji przybyli z wizytą przedstawiciele władz naczelnych i regionalnych Związku Harcerstwa Polskiego. Zwiedzili teren zlotu, odwiedzili również Namiot Polski i znajdujące się tam stoisko "mazurskie".

4.08.2011r.
Dziś polski kontyngent gościł na Jamboree Małżonkę Prezydenta RP - Annę Komorowską. Podczas wizyty Pierwsza Dama odwiedziła Namiot Polski, gdzie zaprezentowano jej znajdujące się tam stoiska, w tym miejce na naszej wystawie promujące Mazury jako cud natury.

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/prezydentowa_maz.jpg

2.08.2011r.
Wtorek upłynął w Namiocie Polskim pod hasłem promocji Mazur. Rozdawano materiały promocyjne i zachęcano do głosowania. Skautom odwiedzającym polską wystawę udostępniono komputer, gdzie mogli oddawać głosy na mazurskie jeziora. Każdy mógł też wykonać papierową łódkę i „popływać” po przygotowanym „mazurskim jeziorze”.

files/jamboree2011.zhp.pl/news_foto/news2.jpg files/jamboree2011.zhp.pl/news_foto/news2a.jpg

31.07.2011r.
W niedzielę w Namiocie Polskim gościliśmy ważnego gościa - Szefa Światowego Komitetu Skautowego WOSM - Simona Rhee. W prezencie od polskich harcerzy dostał m. in. materiały promujące Mazury. Ponadto na Jamboree zawitali przedstawiciele Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, którzy również przyłączyli się do akcji Mazury Cud Natury.

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/WOSM.jpg files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/31074.jpg

30.07.2011r.
Dziś swoje głosy na Mazury mogli oddać harcerze z "Zawiszy Czarnego" - największego statku harcerskiego na świecie, który przypłynął do Szwecji. Ponadto, członkowie polskiego kontyngentu otrzymali dziś różne materiały promocyjne na temat Mazur, aby móc zachęcać do głosowania swoich sąsiadów na podobozach.

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury31073a.jpg files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury31072.JPG

29.07.2011r.
Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził w otwarciu Namiotu Polskiego. Już pierwszego dnia jego oficjalnej działalności naliczyliśmy dziesiąstki, a może nawet setki odwiedzających! Wielu z nich zainteresowało się "mazurskim" stoiskiem i oddało swój głos na Mazury.

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury30072.JPG files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury3107a.jpg

28.07.2011r.
Mimo tego, że głównym punktem dnia dzisiejszego była Ceremonia Otwarcia Jamboree, to nie brakowało innych zajęć. Między innymi, zakończyły się prace nad przygotowaniem Namiotu Polskiego, a w nim stoiska Mazur. Już jutro oficjalnie otwieramy nasze "centrum wystawiennicze", a z nim promocję Mazur.

files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury_stoisko2.jpg files/jamboree2011.zhp.pl/zdjecia_do_artykulow/PATRONI/mazury30071.JPG

27.07.2011r.
Polscy harcerze od kilkunastu godzin są już na terenie Jamboree. Uczestnicy budują swoje obozowiska, a kadra kontyngentu przygotowuje Namiot Polski, a w nim elementy, które posłużą do promocji Mazur jako Cudu Natury. Na zdjęciach można zobaczyć przygotowanie ulotek zachęcających do głoswania i ustawione fragmenty dekoracji. W kolejnych dniach planowane są różne przedsięwzięcia, aby wypromować jeziora mazurskie oraz przysporzyć im głosów w plebiscycie.

Tniemy ulotki zachęcające do głosowania na Mazury Ele dekoracji Namiotu Polskiego