Władze ZHP z odwiedzinami u harcerzy na Jamboree

2011-08-06 10:08

Delegacja władz naczelnych ZHP oraz władz chorągwi odwiedziła w piątek polski kontyngent na 22. Światowym Jamboree Skautowym. Do harcerzy z wizytą przybyli m.in. wiceprzewodniczący ZHP hm. Rafał Socha, członkowie Głównej Kwatery hm. Krzysztof Budzyński, hm. Lucjan Brudzyński i hm. Emilia Kulczyk – Prus, członkowie Rady Naczelnej, Centralnej Komisji Rewizyjnej, komendanci chorągwi: białostockiej, dolnośląskiej, krakowskiej, śląskiej, warmińsko – mazurskiej, wielkopolskiej i zachodniopomorskiej, a także instruktorzy GK ZHP i poszczególnych chorągwi. Z harcerzami od kilku dni przebywa Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komisarz zagraniczny hm. Rafał Bednarczyk.

Goście zostali powitani przez komendanta kontyngentu hm. Mariusza Bezdzietnego, który opowiedział przybyłym o Jamboree i polskich przygotowaniach do tego przedsięwzięcia. Przedstawiciele władz związku obejrzeli Namiot Polski – jeden z cieszących się największą popularnością wśród odwiedzających skautowy zlot. Hm. Rafał Bednarczyk przybliżył ideę zorganizowania Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w roku 2023. Następnie goście udali się na wycieczkę po terenie zlotu oraz w odwiedziny do harcerzy. Reprezentacja Chorągwi Kieleckiej przygotowała krótki program artystyczny.

Równolegle harcerki i harcerze uczestniczyli w ostatnim już dniu zajęć programowych na Jamboree. Sobota upłynie pod znakiem apelu kontyngentu, zwijania obozowisk, pożegnań oraz ceremonii zamknięcia zlotu. Potem polski kontyngent ruszy w drogę powrotną do domu.

files/jamboree2011.zhp.pl/news_foto/news5.jpg files/jamboree2011.zhp.pl/news_foto/news5a.JPG